oko
krajobraz ekologiczny

Kartel chemiczno farmaceutyczny13 maj 2012

K artel chemiczno farmaceutyczny to sprawnie działająca machina. Chemia, zwłaszcza ta stosowana w rolnictwie jest nierozerwalnie połączona z przemysłem farmaceutycznym, im więcej chemii w naszych organizmach tym większa potrzeba stosowania różnych lekarstw. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości co do powyższego to proszę cofnąć się wstecz jakieś 15-20 lat i porównać tamte czasy z dzisiejszymi...

Każdy z Was mający 30 lat lub więcej na pewno jest w stanie dostrzec różnice między tym w jaki sposób podchodziliśmy do zaopatrywania się w żywność kiedyś, a jak podchodzimy teraz, a przede wszystkim każdy z Was widzi różnice jak wyglądały kiedyś apteki i jak wyglądają teraz.

Co tu dużo pisać, jeszcze 15-20 lat temu zdecydowana większość rodzin bardzo dużo czasu spędzała na samodzielnym zapewnianiu sobie pożywienia, zrywaliśmy owoce z sadów czy warzywa z ogródków i robiliśmy z nich dużo zapraw które starczały nam na prawie cały rok, chodziliśmy całymi rodzinami do lasów na grzyby, jagody i inne dzikie dary natury, i je także zaprawialiśmy. Nasze piwnice w których teraz leżą puste kartony po różnych zabawkach zawalone były po sufit zaprawami, półki aż się uginały od ciężaru słoików...tak, w lecie kiedy wszystko rosło spożywaliśmy na bieżąco masę warzyw i owoców prosto z sadów czy z ogrodków, zwłaszcza dzieci, a w zimie jedliśmy to co mieliśmy w piwnicach. A jak wtedy wyglądały apteki?...Pamiętasz?? Nie wyglądały :) Malutkie klitki z kilkoma lekarstwami.

Dziś jest zupełnie inaczej, apteki to już prawie małe supermarkety, a wszystko przez to że przestaliśmy zwracać uwage na to co jemy. Sady i ogródki dające nam naturalne pożywienie odeszły w zapomnienie, po co sobie zadawać trud jak wszystko można kupić niemal za grosze w sklepach. Tylko widzisz właśnie to jedzenie, które jest łatwo dostępne w sklepach jest bezpośrednią przyczyną większości naszych chorób ponieważ ma ono mało wspólnego z jedzeniem, jest raczej mieszaniną chemii i różnych wynalazków. I co z tego że zapłacisz za dżem czy serek kilka złotych jak dużo więcej zostawisz w aptece.

To jest naprawde bardzo proste, chemia zawarta w jedzeniu którą spożywamy jest powodem istnienia większości lekarstw znajdujących się w aptekach, a co za tym idzie jest powodem większości naszych chorób.

Ale razem z wyżej wymienioną zmianą, która nastąpiła dzięki kapitalizmowi stało się coś jeszcze, razem z nim dotarł do naszych domów internet dzięki któremu zmazane zostały wszystkie granice komunikacji miedzy ludźmi, a także otwarta została droga do większości źródeł informacyjnych o których jeszcze kiedyś nic nie wiedzieliśmy. W sieci można znaleźć dużo ciekawych informacji na temat żywienia czy farmaceutyki, a także poznać mądrych i odważnych ludzi, którzy korzystając z możliwości jakie daje np. kanał Youtube, dzielą się z nami swoimi wnioskami i analizami. Jedną z takich osób jest dr Rath który właśnie za pomocą kanału Youtube stara się przekazać ludziom sporo ciekawych informacji. 13 marca tego roku wygłosił przekaz do polityków Unii Europejskiej, w jednym fragmencie tego przekazu padają następujące słowa:

"...Jesteśmy zdecydowani stanąć przed naszymi dziećmi i wnukami i powiedzieć im: Gdy zdaliśmy sobie sprawę z całego wymiaru farmaceutycznego oszukaństwa na zdrowiu, zaangażowaliśmy się. Nie mogliśmy pozostać obojętni. Zaangażowaliśmy się, by móc przekazać Wam, następnym pokoleniom, zdrowy, zgodny i sprawiedliwy świat..."

My jako Ekoziemniak zgadzamy się w pełni z tymi słowami i poprzez naszą działalność oraz pisanie bloga postaramy się dołożyć nasze "3 grosze" do tej słusznej idei. Całe wystąpienie Dr Ratha możesz obejrzeć tutaj

Polecamy także film "Kartel farmaceutyczny" w którym odsłonięta zostaje szokująca prawda o której mało kto wie. Pozdrawiamy.Komentarze:W tej chwili brak komentarzy

Dodaj komentarz:

Podpis

Strona www (Opcjonalnie)

Treść