oko
krajobraz ekologiczny

Ekologiczne, naturalne, zdrowe...28 wrzesień 2011

A le czy naprawdę wiemy co to znaczy. Nastały czasy w których jesteśmy zmuszeni do uważnego sprawdzania żywności, którą kupujemy. A to wszystko zawdzięczamy systemowi kapitalistycznemu. W rolnictwie przestało mieć znaczenie produkowanie dobrej i zdrowej żywności, tylko co i jak zasiać żeby szybko i łatwo zarobić.

A sprawę ułatwiają olbrzymie korporacje produkujące materiał siewny genetycznie zmodyfikowany w taki sposób żeby szybko rósł i dobrze plonował przy jak najmniejszym nakładzie pracy ludzkiej. Dla firm prowadzących działalność rolniczą najważniejsze stało się to, by uzyskać wysoki plon, pomijany i celowo ignorowany zostaje fakt, że genetycznie zmodyfikowany plon np. bulwa ziemniaka według badań Árpád Pusztai posiada zmniejszoną wartość odżywczą, a karmienie nimi szczurów doprowadziło do uszkodzeń ich jelit i innych organów. Dużo z nich nie zdaje sobie sprawy z przyszłych konsekwencji uprawy żywności genetycznie zmodyfikowanej, ponieważ w mass mediach spotykamy się z ogromnym uznaniem wobec GMO. Ale wiadomym jest że w biznesie najważniejsza jest reklama i public relations , a nie sam produkt.

Jeżeli chodzi o ochronę roślin to również spotykamy się z ogromnym ułatwieniem w produkcji, dzięki oczywiście tym samym korporacjom, które wcześniej zniszczyły nam materiał siewny robiąc się tym samym monopolista na rynku nasion. Pozycję tą sobie zagwarantowali likwidacją genu odpowiedzialnego za płodność roślin, przez co rolnik zmuszony jest do kupowania co roku nowego materiału siewnego. Nawet rząd popiera i motywuje do tego stopnia, że dopłaca do zakupu materiału siewnego w centralach nasiennych. Każda nowo powstała roślina ma dopasowane geny do środków chemicznych, które stosuje się w trakcie produkcji, są to użyźniacze gleby, wspomagające opryski dolistne, zwalczacze chwastów i owadów, niszczą i zatruwają glebę, a przede wszystkim zatruwają produkt, który my konsumujemy. Konsekwencje spożywania takiej żywności możemy się tylko domyśleć. Chorujemy, idziemy do lekarza i dostajemy stos recept do wykupienia lekarstw, które są produkowane przez te same korporacje i koło się zamyka. Priorytetem staje się napędzanie gospodarki, a nie wyprodukowanie zdrowej żywności, bo na tym korporacje już nie zarobią.

Zachęcam do obejrzenia filmu „Świat według monsanto”, który pozwoli nam zrozumieć, że korporacje przejmują kontrolę nad żywieniem ludzkości, nad tym co Ty wkładasz do ust.Komentarze:(8)

AGRO-JUMAL napisał(a)www.agrojumal.com.pl

15:11. 2013-04-04

Na szczęście są jeszcze sklepy ze zdrową żywnością

Zainteresowany napisał(a)

10:48. 2011-12-22

Gdzie kupić taką katanę jak na zdjęciu? potrzebuje na stracha na wróble.

Żaneta napisał(a)

13:20. 2011-12-17

Nie wystarczy sama świadomość, trzeba jeszcze umieć się sprzeciwić -nie kupować świństwa od korporacji, nie dawać zarobić mordercom tylko wspierać zdrową żywność kupując ją w odpowiednim miejscu u jakiegoś ekorolnika ze sprawdzonego miejsca:))

kama napisał(a)

18:05. 2011-12-02

smutne ale prawdziwe, faszerują nas na każdym kroku

bezpodpisu napisał(a)

20:49. 2011-11-23

szczęśliwi Ci co się nie poddają i myślą

Gość napisał(a)

16:10. 2011-10-22

ale jaja

Vincent napisał(a)

14:41. 2011-10-12

Niewyobrażalne, aż trudno uwierzyć...

Agata napisał(a)

21:48. 2011-10-07

Wstrząsający film ukazujący prawdę o zatruwających Nas modyfikacjach roślinnych i zwierzęcych oraz toksycznych nawozach, większość z nas jest zupełnie tego nieświadoma.

Dodaj komentarz:

Podpis

Strona www (Opcjonalnie)

Treść